Hamam İmalatı

Osmanlı yada Türk denilince ilk akla gelenlerdendir. Türk Hamamı. Geçmişi Romalılara kadar uzanan hamamlar, Türklerin İslamiyet’i kabul etmeleri ve İslam dininin temizliğe verdiği önemle birlikte, kültürümüzde önemli bir yer edinmiştir.

Türk hamamı spa tesislerinin en önemli alanıdır. Sıcak su, göbek taşı, kese, aromatik kokular, sabunlar ve bol köpükle yapılan bir masaj Türk hamamı denildiğinde akla ilk gelen unsurlardır.

Stresi azaltır, vücudu gevşetir, dinlendirir, kas gerginliklerini ve ağrıları giderir, kan dolaşımını arttırır, cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Bu yönleri ile Türk Hamamı SPA kültürünün vazgeçilmezleri arasındadır.

Firmamız düşleyebileceğiniz her büyüklükte ve özellikte Türk Hamamı’nı tasarlayıp üretebilecek ve montaj yapabilecek olanaklara sahiptir. Geleneksel motif ve metodları günümüz modern anlayışı ile birleştiren Mavi Sauna Hamam Spa ‘da aradığınızı bulacaksınız.

Gelenksel mermer işleme teknikleri günümüzün modern Spa&Wellness ünitelerinin üretilmesinde kullanılır. Mükemmel bir hamam için teknik altyapı çok önemlidir. Dikkatle planlanan ve uygulanan yalıtım katmanı ve yüzeylerinuygunluğu ortaya konan işin kalitesini belirler.

Ustalık ve tecrübe gerektiren mermerin seçimi ile başlayan yolculuk, kullanılacak mermerin dokusu ve rengi ile uyumlu formların, motiflerin ve tamamlayıcı nitelikteki işlemlerin seçimi ile devam eder.

Geleneksel Türk hamamlarının vazgeçilmez öğeleri; Göbek taşı, işlemeli kurnalar, kurna aynaları ve tercihe göre duvarda pano olarak yada ayna tasarımına entegre edilerek kullanılıcak olan Çiniler, Cam mozaik ya da özel cam çalışmaları hamam projelerinde göze çarpan unsurlar arasındadır.